Prigarana točka v Škofji loki

V soboto popoldne se je članska ekipa odpravila v Škofjo loko, kjer so odigrali 4. tekmo te sezone. Nasproti so jim stali igralci druge ekipe Insporta. Začetek tekme je minil ob disciplinirani igri v obrambi, tako da si ekipi nista priigrali večjih priložnosti. V drugi polovici prve tretjine pa se je tekma razplamtela. Najprej so z igralcem več poskušali naši fantje, a niso uspeli zadeti, kasneje so po izključitvi Anžeta Kavčiča ob številčni premoči imeli priložnost še domačini. Slednji so premoč sicer izkoristili, a je nekaj sekund pred tem Žirovce v vodstvo popeljal Jaka Kopač s svojim prvim zadetkom v sezoni. Ko so minuto pred koncem tretjine domači povedli z 2-1, so bili gledalci prepričani, da bodo na odmor odšli s prednosttjo, a se s tem ni strinjal Urban Dolenc, ki je izid poravnal na 2-2. Tudi v drugi tretjini je sledila taktično dobra igra obeh ekip, ki sta poskrbeli da so navijači lahko uživali v napeti predstavi. Zopet sta padla po dva zadetka na vsaki strani, zopet sta za Žirovce zadela Kopač in Dolenc. Izid po 40. minutah pa je tako bil 4-4, in tako so v zadnjo tretino fantje vstopili odločno k osvojitvi novih, prepotrebnih točk. Po vodstvu domačinov s 5-4, je najprej za izenačenje poskrbel Dolenc in dosegel svoj prvi hattrick za žirovsko ekipo. Čez nekaj minut pa je po prekršku nad Klemnom Novakom kazenski strel uspešno izvedel Tine Logar in poskrbel za vodstvo s 6-5. A so po izključitvi Marcela Kavčiča gostje kmalu izenačili ter se čez nekaj minut veselili še zadetka za vodstvo s 7-6. Po minuti odmora, po eno sm videli na vsaki strani, so fantje v zadnjo minuto in pol vstopili na vse ali nič. Zopet odlični Žiga Eniko je zapustil vrata in tako smo napadali s 6 igralci. Več kot minuto je trajalo obleganje vrat, ko so domačini storili napako za izključitev. Tako je našim fantom ostalo 8 sekund in prosti strel do konca tekme. Dolenc je izvedel prosti strel iz strani, od koder je videl manjšo razpoko v obrambi in z natančno podajo na nasprotni strani zaposlil Tineta Logarja, ki je tako 5 sekund do konca hladnokrvno zadel za izenačenje in prinesel ekipi veliko ter zasluženo točko.
Tokrat si prav vsi fantje zaslužijo pohvale za svojo igro, prav tako pa tudi nekaj naših navijačev, ki so jih prišli podpirat.

FBK Insport mladi : FBC Žiri 7-7 (2:2 ; 2:2 ; 3:3)
Strelci: Urban Dolenc(3+1), Jaka Kopač(2+0), Tine Logar(2+0), Blaž Kavčič(0+1), Klemen Novak(0+1), Anže Kavčič(0+1)
Izključitve: Anže Kavčič 2 min, Marcel Kavčič 2 min