Iz Ljubljane brez novih točk

Proti OlimpijiVčeraj smo se odpravili na gostovanje v prestolnico, kjer so nas pričakali, nam dobro znani, igralci Olimpije. Po uvodnem mrzlem tušu, ko so nas presenetili s hitrim vodstvom, smo se z zadetkom kmalu vrnili v igro. Skozi celotno tretjino smo delali preveč napak pri pokrivanju igralcev pred našim golom, kar so nasprotniki znali izkoristiti. Na odmor smo tako odšli z minimalnim zaostankom, vendar nam počitek ni pomagal saj smo v drugi tretjini s podobno igro prejeli dva poceni zadetka, v napadu pa nikakor nismo znali zaključiti iz dobrih položajev. Če smo pričakovali, da nas nove ograde ne bodo kaj posebno motile, smo kaj kmalu opazili, da igra ob ogradi steče precej hitreje zaradi boljšega odboja žogice, kar lahko vidite v video posnetku pri petem zadetku domačih. V zadnjem delu smo začeli z bolj napadalno igro in veliko streljali, a je vratar uspešno ustavil vse naše napade, rešila ga je tudi prečka. Zaradi bolj odprte igre so imeli svoje priložnosti tudi domačini, vendar je rezultat na koncu ostal pri 3:6 za Olimpijo, ki se je tako trdno zasidrala na drugo mesto. Z enajstimi točkami smo Žirovci še vedno na četrtem mestu, saj je Polanska Banda v Železnikih izgubila proti Borovnici s 7:1.

Olimpija – Žiri  6:3 (3:2 ; 3:1; 0:0)

Strelci: Rok Mlinar, Anže Šneberger, Blaž Kavčič

Naslednja tekma bo na Trati v Škofji Loki, kjer nas gostijo igralci Insporta: sobota, 1.2.2014 ob 15h. Lepo vabljeni 🙂

Foto : Polona Drakskobler, video: FBK Olimpija