Številne izključitve odnesle zmago

V soboto so člani v Idriji pričakali Zelence iz Kranjske Gore. Prvo tekmo so gostje v dvorani Vitranc dobili z rezultatom 9:4, na domačih tleh pa smo si zelo želeli, da bi podaljšali niz na dve zmagi in se tako zavihteli na 5. mesto.

DSC_0238Začeli smo zelo napadalno, a prehitro izgubljali žogice na sredini igrišča. Zelenci so odgovarjali s hitrim prenosom igre in nenadnimi streli, v 7. minuti so prišli v vodstvo. Kljub večji posesti žogice, ni bilo pravih idej v napadu, poskuse od daleč je vratar Ekar uspešno reševal. V drugi tretjini smo hitro izenačili, po podaji Kopača je zadel Kavčič Marcel, v vodstvo pa smo preko Kopača prišli preko kazenskega strela. Igra je bila na trenutke zelo dobra, a naše značilno nihanje v razpoloženju se tudi po 9. tekmi ni zaključilo. Tokrat smo podlegli zanimivemu kriteriju sodnika Kržiča in Matijaševića, ki sta tekmo začinila z ostrim kriterijem in ekipi kaznovala kar 15 krat. V 34. minuti so Zelenci izenačili, 3 minute kasneje pa zopet prišli do vodstva prek Berdena, semafor je tak rezultat kazal tudi na koncu drugega dela tekme. V zadnjem delu je za izenačenje z lepim strelom poskrbel Mlinar Rok, nato pa so sledile črne minute, ko so gostje v igri z igralcem več prišli do dveh zadetkov. Do konca tekme nam ni uspelo obrniti rezultata, Zelenci pa so se lahko veselili še druge zmage proti Žirovcem v letošnji sezoni. 5. mesto se nam je s tem porazom zelo oddaljilo, morali pa bomo pošteno razmisliti, kako se bomo na prihodnji tekmi lotili igre z igralcem več. Naslednja priložnost bo proti Polanski bandi v Železnikih, 20.2. Pred tem pa ste lepo vabljeni na kvalifikacijski turnir reprezentanc Slovenije, Češke, Norveške, Italije, Srbije in Lihtenštajna, ki se bodo med seboj pomerile od 2. pa do 6. februarja v škofjeloški dvorani Poden.

Žiri – Zelenci 3:5 (0:1 ; 2:2 ; 1:2)

Strelci: Kavčič Marcel (1+0), Kopač Jaka (1+1), Mlinar Rok (1+0), Kužnik Jan (0+1)DSC_0301