Delitev točk v Idriji

Po šestih tednih tekmovalnega premora, so člani leto 2014 odprli s točko proti aktualnim državnim prvakom – FBC Borovnica.ImageV idrijski Modri dvorani se je zbralo okoli 50 navijačev, ki so se po dramatičnem zaključku lahko veselili izkupička domačih igralcev. Borovničani so v Idrijo prišli kot favoriti, saj so bili po osmih krogih rednega dela na vrhu lestvice s samo enim porazom. Mrežo so prvi načeli gostje, ko je pred vratarjevim prostorom igralec Borovnice izkoristil nezbranost obrambe. Na igrišču je bilo čutiti veliko napetosti, saj sta sodnika na tekmi močno dvignila kriterij sojenja. Po prvi izključitvi Borovničanov, smo z lepo akcijo uspeli izzid poravnati. V drugem delu so Borovničani s hitrimi prodori in streli iz bokov mešali štrene obrambi in si zasluženo priigrali dva gola prednosti. Kljub temu pa smo nekajkrat nevarno zapretili, a so branilci na krilih razpoloženega vratarja blokirali ogromno strelov. Podobna igra se je nadaljevala v zadnji tretjini, dobro delo pa je opravil vratar Žiga Pisanec, ki ga je nekajkrat rešila tudi prečka. vendar smo pet minut pred koncem prišli do pomembne prednosti z igralcem več, ko je Jan Kužnik s prehodom izza gola spretno pospravil žogico v gol. Ta gol nam je dal krila, na katerih smo do konca tekme vršili močan pritisk na nasprotnike in izsilili četrti gol za končni izzid 4:4.

Žiri – Borovnica A 4:4 (1:1 ; 0:2 ; 3:1)

Strelca: Jan Kužnik 3, Blaž Kavčič 1

Tako smo izkupiček treh zaporednih domačih tekem povečali na 5 točk in s tekmo manj zasedamo 4. mesto (11 točk) takoj za Insportom (12) in Olimpijo (13). Borovnica s 15 točkami ostaja na vrhu lestvice elitne floorball lige. Naslednja tekma bo 25.1. v ljubljanski vojašnici Edvarda Peperka ob 19h, kjer nas pričakujejo igralci Olimpije.