Sezono otvorili z zmago

vabiloLetos smo sezono Elitne floorball lige otvorili v “domači” Modri dvorani v Idriji proti Zelencem iz Kranjske Gore. Na spisku sicer  močno oslabljeni,  na igrišču pa je pomlajena ekipa Žirov delovala dobro in po dobrih desetih minutah ušla kar na štiri gole razlike. V drugi tretjini je bila igra zelo odprta, igralci obeh moštev so si ustvarjali lepe priložnosti za zadetek a so zadevali le gostje. Strelski post domačih so uspeli kaznovati in se približali na dva gola zaostanka. V zadnji tretjini smo prevzeli pobudo in hitro dosegli dva lepa zadetka, hitro enega tudi prejeli, a igrali odgovorno in organizirano do 55. minute. Potem pa so prišle na vrsto minute Zelencev. Kljub velikemu obleganju domačih vrat so na koncu izsilili kazenski strel, ki so ga zgrešili in pa četrti zadetek, kar je pomenilo, da zmaga ostaja doma. Tako se lahko po prvem krogu veselimo skupnega drugega mesta. Čestitke našim fantom ter sodniškemu paru za korektno sojenje, zahvala pa gre tudi vsem, ki so priskočili na pomoč (Drejc, Estera, Jogi) in navijačem za podporo 😉

Žiri – Zelenci 6:4 (4:0 ; 0:2 ; 2:2)

Strelci: Blaž Kavčič (1+1), Anže Šneberger (1+2), Jaka Kopač (1+1), Jan Kužnik, Rok Jelenc in Luka Seljak

Tekma 2. kroga bo v dvorani Poden v Škofji Loki proti ekipi Insport: sobota, 4.10. ob 17:00. Lepo vabljeni 🙂